Emotsionaalselt lappesse minek! 😮‍💨

Hei armas

jagan täna teemat “Emotsionaalselt lappesse minek!” minu mõtted, märkamised ja taipamist iseendas!

Mineviku ja tuleviku teemade osas rääkis meile koolis ka meditatsiooni õpetaja, aga see õige taipamine tuli alles nüüd minusse! Olin aind jõudnud teadmiseni ja endale tunnistanud, et ma ise teen seda endaga aga ma ei olnud jõudnud teadmiseni kuidas ma teen seda LAPESSE minekut endaga! 🤨

Hakkasin esmalt siis teadlikult (rõhutan teadlikult) märkama iseenda mõtteid kui need tulevad ja on minus kerima hakkavad!
Nagu soovitasin sul ka teha siin postituses – Märka täna oma mõtteid!🤍🙏❤️! Palusin Teil seda teha põhjusega, samas andsin ma sisutuse iseendale, et neid märkaksin! Miks, sest varem ma jagasin ma lihtsalt õpetusi! Kuid täna ma tahan jagada aind õpetusi mida ma ka ise järgin ja jälgin!
Lisaks oma mõtetele, panen ma ka tähele igat oma soovitust ja ütlemist Teile mu armsad! Sest, täna ma tean, et ka minul endal läheb neid vaja ja on meeldetuletuseks samas ka mulle iseendale! ❤️

(Eile õhtul (03.05) storys ütlesin Teile lause: “Treppist käies ei tee me ju ühte sammu korraga vaid käime väikesed sammud, et treppist ülesse jõuda! Sama moodi on ka töö iseendaga alusta väikeste sammudega, suuri samme tehes jõuamegi rajani läbi valu, muda ja kannatuste! Okei sellel hetkel tundus minu jaoks see ütlemine Teile lihtne kuna minus on see taipamine juba olemas, aga usu kullake see on tegelikult lihtne me ise mõtleme selle enda jaoks raskeks. Miks me ei võiks siis teadlikult valida seda lihtsamat teed – SEST, me oleme harjunud valima alati raskema tee, meie alateadvus on harjunud raskema tee ehk valuga, ta ei ole näinud sinna teisele poole kus on kergus ja lihtsus. Meie alateadvus tahab olla seal mugavustsioonis! Aga üritan nüüd edasi minnes veidike valgustada Teid!)

Ka elus me käime elutee treppi pidi iga aastaga aina kõrgemale – kõrgemale ja kõrgemale!
Treppi all otsas on minevik ja üleval otsas on tulevik! Selle vahepeal on olevik ehk hetk kus elab meie keha!

Nii, läksime siis, lisan siia sinu jaoks nüüd ühe pildi (kunsti anne ei ole hetkel siin oluline – selle sõnum on!)
(Ilmselt mõtled mis sajajalgne kriipsujuku see siin on! Või no vähemalt nüüd mõtled!)

Aga tegelikult see on Triinu kes käib oma elutee treppi pidi!
Pidevalt astudes kord ühele mineviku astmele, kord teisele astmele siis jälle tuleviku astmele, ja veel kõrgemale tuleviku astmele! Mida Triinu teeb on ebastabiilne , kärsitu, rahutu , õnnetu, kannatab valu , tasakaalust väljas – korralik ülemõtleja jne!
Lihtne näide proovi nüüd täiskasvanuna minna näiteks 6-7 astet treppist korraga ilma kinni hoidmata ja abivahendeid kasutamata treppist ülesse minna – või tee spagaati ( kui sa oled treenitud ja oskad siis sinu puhul see variant ei toimi)!  Ütlen kohe neid asju tehes ilma harjutamata, teadlikkuseta ja kogemusteta on see sinu jaoks raske , valulik, oled tasakaalust väljas, tahaksid kuskilt kinni haarata, hakkad kukkuma  jne! Ja jääd paigalseisu lähed pingesse! Nii juhtub ka meiega siis kui me elame minevikus ja tulevikus hüpeldes, kinni hoides ja seigeldes!  Mis meiega siis juhtub – me läheme LAPESSE! Jah me läheme lappesse, mida ma mõtlen lapesse mineku all ongi see, et me oleme kurvad, vihased, pettunud, solvunud, paanikas, hirmul, ebastabiilsed, tasakaalust väljas, süüdistame teisi, hädaldame, kurdame jne! ME OLEME LAPPES!

(Isiklik näide tänase põhjal! Eile käisin arstil olin üliõnnelik, et olin valinud uue arsti teadlikult kuna ta oli nii põhjalik ja polnud sellist lähenemist arstilt saanud! Eile oli nii hea kerguse tunne ja mõnus olemine, ootamatult tegin kardinaalse otsuse tulla bussiga koju ja jätta auto linna – miks valik oli lihtne kas panen viimase raha auto kütusepaaki ja sõidan selle koju-töölt-koju maha  või elan veel paar päeva selle rahaga! Oi ma olin eile uhke enda üle ja sain uusi märkamisi taipamisi jne! Aga see selleks hetkel ühesõnaga alustasin oma päeva hea energiaga ja tegin usinasti tööd! Oli isegi märkamisi, et ma ei reageerinud mingil hetkel ühele olukorrale mis mind vanasti hullult käivitas (oli siis see hetk kui minu idee peale naerdi) vanasti võtsin ma isiklikult mineviku kogemuste põhjal aga täna ma ei reageerinud sellele ja ma olin jumala rahulik. Aga ühel hetkel ilmselt mu alateadus tundis, et ikka on vaja veidi manipuleerida (Jah kullakesed tihti me teeme ise seda endaga ja me ei saa arugi)  ja vaja proovile panna Triinukest! Tuli siis mõte, et läheks piiluks korra digiloost kas arst on midagi märkinud röntgeni või vastuste kohta! Ütlen ausalt kõige hullem asi mida me ise endale teeme ja teha saame on vaadata ise enda vastuseid  ja neid GOOGELDAMA kukkuda kui me ei tea nendest midagi! Ja ma kruttisin ennast täiega tulevikku sellest tänasest hetkest! 
Mu mõistus tegi seda suuuuurt sammu sinna tuleviku poole sammudes – hirm, paanika, teadmatus, segadus kõik korraga!!!!
Ja niii ma siis olingi endaga lappes- tuletasin endale meelde oot- oot- oot mis nüüd kuhu me astume! Triinu kuhu-kuhu-kuhu sa jooksed! Jälle iseendaga võistlus ja meelde tuletamine, et pidime märkama ju oma mõtteid ja siit ma taipasingi täna! Miks ma lähen lapesse ongi see kui ma hakkan ise looma tulevikku mida ma ei tea ja ma ise muuta ei saa! Hakkasin ise endasse hirme sisestama ja paanikat tekitama! Aga tänu teadlikkusele, et märgata ise enda mõtteid oskasin ma ennast täna sellest hetkest välja tuua tagasi enda kehasse kus ma täna olen! Ja sa ei kujuta ette kui haigeks ma ennast juba suutsin korra mõelda, kui kõveraks oma käsi ja jalgu, et nad ei tööta, keegi peab mind aitama, ma ei saa siis enam kirjutada, oma tööd teha jne oi jummel kõik variandid käisin läbi – tulevikku mis ei pruugigi olla minu tulevik! See on see minu ülemõtleja roll mis võttis täiega võimsust! See mineviku Triinu kes tahtis ennast ohrirolli panna, juba mõtles kuhu ma helistan, kellele ma helistan, et saada kaastunnet või lohutust või miskit ilmselt! Aga tänane Triinu seda ei taha ma ei taha inimeste kaastunnet või haletsust- ausalt ei taha! Tänane Triinu tahab lihtsalt mõistmist, turvalist ära kuulamist ja julgustust! Tänane Triinu oskab ise enda eest vastutust võtta! Lubasin endal selles hetkes olla ja pakkusin seda kõike endale ise! Mingi hetk korra uurisin ka siis oma tädilt kes ka reumahaige ja sealt ma ka selle kõik sain mõistmist, turvalist ära kuulamist ja julgustust! Täna olen rahulik ja ootan rahulikult ära oma 08.05 arsti päeva! Ma ei saa muuta neid 4 päeva ja hetke mis selle aja sees on! Ja lisaks ma läksin tegin siin ka endale ühe CBD-kanepitee – see lihtsalt rahustab!)

Miks ma seda kõike räägin ongi kullake just sellepärast, et me mõistaksime, et vahel on meil vaja minna lapesse, et mõista:
ET MEIE ISE kontrollime oma mõistust ja mõtlemist!  Me ise viime ennast lappesse!

Kirjutan sulle siia nüüd nii:
MINEVIK – on aeg mida ma tean, mis oli, mis juhtus!
TULEVIK – ma ei tea mis tuleb, mis juhtub , mida toob!
Kuid me unustame ära elamise OLEVIKUS kus me hetkel elame TÄNASES PÄEVAS ELAMISE!

Meie mõistus mäletab-elab minevikus, meie mõistus fantaseerib-unistab meile tulevikku mineviku valu-apsude põhjal ja tahaks seal elada ehk meie mõistus eksleb pidevalt ringi!
AGA – kus elab meie keha – ainult OLEVIKUS – hetkes kus ta saab olla ja tegutseda!
AGA SIIN KULLAKE ONGI SEE  KOHT KUS MINA ISE SAAN ENDALE ÖELDA STOP! Sest kui meie mõistus ei ole keha juures me läheme lapesse! Ainult sina saad oma mõistust kontrollida ja hoida teda enda keha juures! Kui me oleme lappes, ei suuda me keskenduda ega tegutseda siin ja hetkes olles! Me oleme küll siin kuid samas oleme kaugel! Me oleme  nendel hetkedel lappes!
Lihtne näide sina oma mõistuses annad kehale siin ja praegu sõnumi loe seda teksti, skrolli alla poole või keri alla poole kui tekst otsa sai! Sa oled hetkel siin ja praegu hetkes ja keskendud! 

Täna ütlen mina endale nii!
Ma ei ela enam minevikus, mu keha ei ela enam minevikus! Mu mõistus ei ela enam minevikus! Minevik on mida ma tean, mäletan ja mis oli! Ma ei saa muuta seda vaid võtan kaasa sealt endaga kogemused mis on mind kasvatanud, toonud minusse teadmised ja teinud minust täna isiku kes ma olen! Minu mineviku eluteel olnud hetked, kogemused, inimesed on olnud mineviku hetked, kogemused, inimesed mida mu mõistus mäletab aga mu keha ei ole enam seal – mina ei ela enam seal! Täna ma lasen lahti kõigist mis mind täna enam ei teeni (mõtted ma pole piisav, ma pole armastatud, mind ei taheta, mind hüljatakse, ma pean olema tubli, et mind märgatakse!)
vaid täna võtan minevikust kaasa ainult teadmised, taipamised ja oskused mida ma olen tänu mineviku hetketele, kogemustele ja inimestele iseenda jaoks saanud! Taipamised mis on minu hirmud, nõrgad iseloomujooned,  minu tugevad iseloomujooned jne! Taipamised, teadlikkuse ja oskused märgata iseenda mõtteid, soove, vajadusi mis on mul täna on!

Ma ei ela tulevikus, mu keha ei ela tulevikus! Mu mõistus tahab põgeneda tulevikku olevikust, täna ma luban tal minna tulevikku kuid ainult realistlik olles ja minna sinna faktidel põhineval infol ja asjade jaoks mida me teame mida toob tulevik! Näiteks kui on teada üritus mida on vaja planeerida, sünnipäev ühesõnaga tegevustesse mis on kindlalt teada ja paigas! Ma ei luba tal minna sinna külvama paanikat , looma hirme, ja looma tulevikku mida ma ei taha ( ma ei luba tal sinna luua hirme ja mõtteid millest ma vabaks olen lasknud kuna nad ei teeni mind täna enam) – vaid ma usaldan endal elada hetkes , tänases päevas elamist – OLEVIKUS  elamist kus on mu keha! Sest ma soovin ja tahan olla tasakaalus mitte lappes! Usaldan tulevikku ja mida ta mulle toob! Kõik hetked, kogemused, inimesed mida tulevik mu elutrepile toob toovad mulle ainult uusi taipamisi, märkamisi minu iseenda jaoks mis tugevdavad minu nõrku iseloomujooni! Ja kõik hetked, kogemused, inimesed tulevad mu elutrepile selleks, sest nad aitavad mul nendest hirmudest vabaks saada! Ma võtan tuleviku vastu usalduse, armastuse, kergusega!

Ma elan olevikus – hetkes – tänases päevas kus on mu keha!
Mu keha ei ole enam minu kogemustes ega ela läbi neid hetki minevikus! Mu keha ei ole tulevikus ega ela tulevikus minu hirmude ja paanikaga! Ma saan olla olevikus – hetkes – tänases päevas kus on mu keha! Ma saan tänasesse päeva tuua minevikust ainult oma teadmised, taipamised ja oskused ning neid praktiseerida iseendasse siin nüüd ja praegu! Täna siin ja praegu saan ma elada ja olla!
Ma ei saa oma keha viia tulevikku (mul ei ole ajamasinat- meil kellelgi ei ole). Ma saan keskenduda ainult nendele asjadele ja hetkedele mida ma tean, et tulevad, mida ma ise planeerin ja mis mul on! Ma elan täna siin ja nüüd praegu. PUNKT!

Oeh üks korralik sügavsisse-välja hingamine vahepeale! Mhhhhhhh…………..

❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Oeh üsna huvitav lugemine eks, ma kirjutasin selle endale aga armas lugeja ka sina lugesid seda endale ette ja ilmselt pani ka sind mõtlema. Ja ma siiralt loodan, et tõi ka sinus selgust veidike miks me läheme lappesse! Kui ei siis proovi järgmine kord teadlikult jälgida iseenda mõtteid, kui tunned, et hakkad ennast kruttima kuskile poole kas su mõtted on seotud minevikuga või oled mõtetega tulevikus! Sest, usu siit panime me enda mõistusesse uued ja puhtad seemned kasvama heade mõtetega. ❤️🙏🤍

Minul hakkas küll kergem : ma sain endast välja jagada, ma sain endasse sisendada uusi teadmisi ja taipamisi!
Ja juba homsesse lähen ma uute teadmiste pagasiga, ja nii ma liigun päev-päev korraga! SEST, me õpime igapäev midagi uut!

ME EI OLE TÄNA NEED KES ME OLIME EILE, HOMME EI OLE ME ENAM NEED KES ME OLIME TÄNA!
Nagu see salajalgne Triinu siin, seisab nüüd kahejalaga kindlalt olevikus!

Sama moodi kullake on muutuste loomisega iseendas, me saame muutusi luua päev-päev korraga! Väikeste sammudega armastuseni!
Meie enda vastutus on meie heaolu, meie mõtted, tunded, emotsioonid – ainult meie VASTUTAME nende eest!

Soovitan ka kindlasti vaadata endale otsa võtta aeg kus saa saad olla oma ette, et teha üks harjutus iseenda jaoks (me ei tee mitte midagi kellegi teise jaoks vaid iseenda! Pea see meeles!)

Pane kirja:
Iseenda 10 tugevad iseloomujoont!
Iseenda 10 nõrka iseloomujoont!
Minu hirmud! (Ala hirm üksi jäämise ees, koduta jäämise ees, juhtub midagi mis iganes sul pähe tulevad)
Ja ole enda vastu täiesti aus!

Kui sa selle ära tegid, võid uuesti läbi lugeda selle osa mille ma enda jaoks kirjutasin mineviku-tuleviku-oleviku osas ja täiesti oma sõnadega enda jaoks eraldi kirja panna! ❤️

Järgmise lugemiseni,

Armastusega, Triinu! ❤️

Aaaw ja sellise armsa sõnumi sain ka Teile kirjutades! Minu süda lihtsalt sulab! ❤️🙏🤍

 

error: Sisu on kaitstud !!
Scroll to Top