Luba täna endale kaua magada või üks päevane uinak! ❤️🙏🤍

Luba täna endale kaua magada või üks päevane uinak! ❤️🙏🤍

Uni ehk magamine  on meie jaoks sama tähtsad nagu õhk, vesi ja toit. Välja puhanuna tunneme end tunduvalt paremini – meil on rohkem energiat, oleme õnnelikumad ja tähelepanelikumad ning suudame teha igapäeva toimetusi. Magamisega aname kehale / hingele puhkust taastuda ja ennast koguda järgmiseks päevaks või tegudeks!
 Magamine on tihedalt seotud immuunsüsteemi, ainevahetuse, mälu, õppimise, vaimse tasakaalu ja muude eluliselt tähtsate funktsioonidega meie igas päevas. 

Miks magada piisavalt?
❤️ Piisav kogus und aitab säilitada su kehakaalu, unepuudus võib tekitada ülekaalu
❤️ Kui sa piisavalt ei maga sööd sa rohkem,
❤️ Ebapiisava une korral pole nahk korras –  punnid ja vistrikud!
❤️ Neil, kes magavad öösel viis või vähem tundi, on südameinfarkti oht 45 protsenti suurem kui neil, kes kauem magavad.
❤️ Kas teadsid, et magamata juhid põhjustavad 20% maanteel toimunud liiklusõnnetustest?
❤️ oled halvas tujus, ärritud kergemini, oled kannatamatu ja ebasõbralik
❤️ Need, kes regulaarselt vähe magavad kannatavad suurema tõenäosusega ka vaimsete probleemide, depressiooni ja alkoholismi käes.
❤️ Vähene uni muudab ülesannetele keskendumise raskeks
❤️ Kui magad piisavalt näed juba välja noorem ja värskem.
❤️ Kui magad piisavalt oled juba õnnelikum

Hästi magavad inimesed põevad vähem kõrgenenud vererõhku, diabeeti, stressi ning neil on piisavalt  hea tuju ja rohkem energiat oma igapäeva toimetusteks! 

Oled märganud, et oled pidevalt unine ka keset päeva!
Minu üheks põhjuseks miks ma olen väsinud on muidugi ka tervislikud põhjused, kuid palju mõjutab mind keha väsimust just minu üle mõtlemise pool ja pidev mõtlemine kuna see kurnab keha ja vaimu- seega annab keha märku väsimusega,  et vajab puhkust!

Mõtle, kuidas sinul hetkel täna lood on- kas mõtled ka pidevalt asjadele, kuidas midagi lahendada, mõtled pidevalt kellegile? Kui jah siis vaata üle oma mõtted ning hakka nendega tegelema mitte ära keri neid pidevalt mõtetes, hakka neid lahendama! Muusikat ei kuula sa ju päevad läbi ühte sama laulu koguaeg- võid ju proovida kuniks üle viskab ja (lahenduse leiad) vahetad laulu!.

Miks päeval magada? Kolm mõjuvat põhjust, MIKS?
❤️ Lõunauinak kaitseb südant. Uuringud on näidanud, et need inimesed, kes lasevad lõuna ajal silma looja kord või paar nädalas, on paremini kaitstud südameinfarktide vastu. Lõunauinak vähendab stressi, mis on südamehaiguste üks riskitegureid.
❤️ Lõunauinak taaskäivitab immuunsüsteemi töö. Oled vahel märganud, et kui oled pikalt halvasti maganud, siis tunned end lausa haigena? Selle vastu aitab väike uinak. Ühes uuringus lasti meestel magada ühel ööl vaid kaks tundi ja kui neil lubati järgmisel päeval teha lõunauinakut, siis normaliseerusid nende orgamismis kohe teatud biomarkerite näidud, mida seostatakse stressi ja immuunsusega.
❤️ Lõunauinak teravdab mõistust ja turgutab mälu. Kas on vahel nii, et mõttes on midagi suurt? Öeldakse, et maga selle otsas väheke. Tegelikult viska lausa voodisse pikali. Uuringutest on välja tulnud, et kui me midagi uut teada saame, siis pärast väikest uinakut suudab aju saadud informatsiooni paremini töödelda ja teha selle põhjal paremaid ja teadlikumaid otsuseid. Lisaks sellele mõjub lõunauinak ka värskendavalt ja ülejäänud päev on toimekam.

Proovi anda endale piisavalt und, et su keha ja vaim saaksid taastuda!
Leia enda jaoks õige tööriist mis aitaks sul uinuda ja magada kvaliteetset und!
❤️ Loo magamamineku rutiin – näiteks käi enne magama minemist sooja duši all või kuula rahustavat muusikat.
❤️ Loo omale magamamineku rituaalid: käi duši all, näksi midagi jne. Tühja kõhuga on raske uinuda, seega on isegi soovitatav enne voodisse minemist midagi kerget ampsata. Hea une toovad näiteks banaanid, juust, kohupiim, piim. Siiski peaks see olema ainult tilluke amps, mitte suur toiduportsjon. 
(Mina söön näiteks suht tihti õhtuti enne uinumist banaani.)
❤️ Saa päeval piisavalt valgust, sest loomulik päevavalgus aitab vabastada vajalikke unehormoone, mis tagavad parema une..Õhtul vähenda valguse hulka nii palju kui võimalik ja lülita välja kõik seadmed, mis kiirgavad valgust. Kasuta võimalusel pimendavaid kardinaid, sest isegi natuke valgust võib su und häirida. Valgus annab ajule märku, et on vaja olla ärkvel.
❤️ Veendu, et sul on soe, aga tuba olgu jahe. Kui tunned, et sul on jahe, on palju raskem uinuda. Selleks, et sul oleks mõnus ja soe,käi tund enne magama minekut sooja dušši all ja joo tassike looduslikku või rohelist teed. Sinu magamistuba peaks aga olema jahe, õhutatud ja pime. Soovitan enne magamaminekut avada alati veidikeseks aken, et magamistoas oleks värske õhk.
❤️ Enne magamaminekut ütle nägemist kofeiinile, alkoholile ja suitsetamisele. Kolm kuni neli tundi enne magamaminekut ära suitseta ega tarvita alkoholi ja kofeiiniga jooke. See on vale arusaam, et alkohol aitab paremini uinuda. Jah, alkohoolsed joogid tekitavad alguses küll unise tunde, kuid sa ärkad tegelikult juba mõne tunni pärast, kuna alkohol rikub loomulikku unestruktuuri. 

❤️Vaata üle oma magamiskoht- vali omale voodi, madrats ja padjad, mis sulle sobivad, et tagada endale hea une kvaliteet! 

❤️ Hea une tagab ka alasti magamine!
KUUS head põhjust miks:
1)Sõltumata sellest, mis materjalist sinu tavapärane ööriietus on, piirab see siiski sinu liikumisvabadust, minnes keha all kortsu ja kiskudes näiteks varrukatest või kaelusest. Kui see juhtub, liigutad end ebamugava asendi tõttu ka siis, kui magad. Tulemus? Häiritud uni.
2) Ilma riieteta on sinu kehatemperatuur madalam kui siis, kui kannad riideid. Seetõttu on ka bakteritel raskem leida kehal “sooja kohta”, kus ellu jääda,
3) Organism on tark – kui magad ilma riieteta, aktiviseeruvad hormoonid, mis hoolitsevad keha soojuse eest. Seeläbi põletad öösel enam kaloreid kui riietega magades. Lisaks väheneb kvaliteetse une läbi ka ärevustase, mis on kehale tervikuna kasulik.
4) Kuna kehatemperatuur on alasti magades veidi madalam, aeglustuvad organismi vananemisprotsessid. Seega püsid kauem noorena.
5) Luud ja lihased muutuvad tugevamaks. Kui keha reguleerib ise oma temperatuuri, mõjub see sinu hormonaalsüsteemile äratusena – sealhulgas ka kasvuhormoonidele, mis mängivad olulist rolli lihaste ja luude arengus.
6) Enesekindlus kasvab. Kui su ihu on voodipesuga kontaktis, tõuseb kehas armuhormooniks nimetatud oksütotsiini tase – tunned end sensuaalsemalt vaatamata sellele, kas oled voodis üks või koos kallimaga. Lisaks kasvatab see sinus endas turvatunnet.
❤️ Kui sul on vaba päev järgmine päeva siis ütle enne uinumist endale “Luban endal hommikul magada nii kaua kui und on!” Annad sellega iseenda alateadvusele loa puhata!

 Kui järgmine päev on tööpäev ütle enne uinumist endale: “Ma ei vaata kella ega puutu telefoni enne kui äratus käib. Ja kui ärkan korra magan edasi ei lähe voodist välja!” No juhul kui wc vaja minna ei ole muidugi vaja minna, soovitan ka vaadata üle öised valgustid wc külastamisel- mida õrnemad seda parem, kui paned täis valgust põlema häirid ise oma une ära!

Loodan, et said piisavalt põhjuseid miks piisavalt magada ja nippe kuidas iseenda und paremaks teha! ❤️🙏🤍

Armastusega Triinu ❤️

error: Sisu on kaitstud !!
Scroll to Top