Maovähendusoperatsioon ja minu 8 kuud teekonda! ❤️

Hei armas,

Jagan siis lugu minu maovähendus operatsioonist ja opipäevast!❤️

Täna kell 08:00 oli siis minu operatsioonipäev! Juba 8 kuud möödas! Ulme kuidas aeg lendab……

Ma ei öelnud esialgu oma ideest /plaanist mitte kellelegi ja hoidsin seda ainult siis enda teada, panin endale aja kirurgi juurde ja alustasin vaikselt siis seda teed täiesti üksinda! (Olin varasemalt harjunud juba üksi asju tegema kuna olen seda alati nii tundnud, et teen asju üksi – okei nüüd juba veidi väiksem üksindusetunne minus aga kuskil on ta ikka veel sees. Ja olen alati elanud selle mõttega , et pean üksi hakkama saama! Kuid täna tean, et ma ei sa kõigega üksi hakkama- vahel tuleb küsida abi! Ning kuna minus oli piisavalt palju seda teemat kui räägin oma mõtte laidetakse see maha ja veendakse ümber , et minu otsus on vale – otsustasin mitte rääkida esialgu.)

Sain oma aja kirurgi juurde siis pea kuuaega hiljem kõnest perearstile, ootasin ärevusega seda kuupäeva ja mis edasi saama hakkab. 05.07.2021 istusin siis kirurgi ukse taga ja ootasin oma korda- see oli üsna hirmutav aga samas olin elevil kas mina saan oma võimaluse, kruttisin korralikult seal ukse taga ennast oma miljoni küsimusega! Külastasin siis kirurgi, kuulas mu ära, arutasime riskid-teemad läbi ja kehakaaluks märkis ta sellel päeval 108 kg. Olin kerges šokis, sest seda kaalu numbrit ei olnud ma endal kunagi näinud! Ta pani mind haigekassa operatsiooni nimekirja (pääsesin sinna tänu oma kaasuvatele haigustele siis kõrgvererõhk ja keha kaalu indeks oli põhilised siis). Arst ütles ka , et aasta vähemalt on järjekorrad ja pead ootama- olin valmis seda tegema! Sellel hetkel olin valmis juba kõike tegema! Kuid enne seda oli vaja ka läbi käia mõned arstid ja teha uuringud- kui need korras pääsed opile! Õnneks olid kõik proovid nii nagu pidid ja sain teistelt arstidelt edasi mineku loa. Külastasin siis toitumispsühholoogi, nõustajat ja endokrinoloogi kes tegi siis mingi neerupealsete rasvumis teemalise uuringu, et ei oleks geenides.

Kuna siis oli ka see koroona aeg ütles arst, et järjekorrad on pikad ja ilmselt jääb minu aeg maisse – augustisse 2022 (suvel on neil puhkuste aeg).
Sai siis käidud läbi kõik vajalikud arstid mis ette oli antud, selle aja tegelesin teadlikult ka ma oma vaimse poole tervendamisega, et olla tugevam ja valmis selleks. Läks tükk aega enne kui rääkisin sellest lähedasematele inimestele sellel hetkel mu elus ja see oli ka kõik! See oli aeg kus õppisin esimest korda EI ütlema ja enda vajadused seadma esikohale (see tuli tänu kaassõltuvus nõustajale kelle juures käisin sellel ajal mitmeid kordi). Leidsin selle ajal endas enesekindluse, enda väärtustamise ja tegelesin oma kaassõltuvusega ja mingite teemade lahendamisega oma elus! See oli korralikult enese kehtestamise aasta mul siis 2022 aasta algus lõpetasin ära siis oma suhte alkoholliku ja narko sõltlasega, lõpetasin ära lähedase aitamise ja enda nimelise võla koorma kasvatamise ning müüsin korteri võlgade katteks mille olin emalt pärinud, vähendasin enda pingelisi protsesse! Kuid sellest hiljem mõnes teises postituses)

15.08.2022 sain siis kaua oodatud kõne, et 23.08.22 on operatsioon ja minek. Õnneks olin arvestanud selle ajavahemikuga, et sinna võib mu operatsiooni aeg jääda ja olin ära planeerinud lapse hakkama saamise perioodi, kui koju saan kuidas siis seal toime tulen, kuidas tööga, õnneks oli ka tädi mul sellel ajal planeeritud Eestisse kuna aitan pidevalt vanaema ja sellel hetkel ei saanud seda teha tegi seda siis tädi.
23.08.22 oli siis minu operatsiooni päev ja kaal 100kg (olin ise suutnud siis aastaga alla võtta 8 kilo).

Enamus said teada mu operatsioonile minekust alles siis operatsiooni mineku päeva hommikul kui tegin oma sotsiaalmeedias postituse minekust! See oli mu enda teadlik valik- kuna ei soovinud kuulata kellegi õpetusi, targutamist ega ümber veenmist mu otsuse osas!🙂

*** 23.08.2022 tehtud postitus minu sotsiaalmeedias siis!
Hei armsad sõbrad ja tuttavad!

Täna jagan Teiega oma uue teekonna algust! Olen üle aasta tegelenud ja oodanud tänast päeva… JAH JUST tänast päeva, sest täna on minu maovähendus operatsiooni päev lõpuks kätte jõudnud!🙈 Tahan sellest rääkida Teile ise ilma, et kuuleksite külapealt, valede versioonidega või mõtleksite oma versioone!
Operatsiooni teekonna võtsin ette tänu enda kaasuvatele haigustele läbi haigekassa!
Paljud teist ei tea, et olen pikemat aega kannatanud migreeni hoogude, kõrgvererõhutõve, depressiooni ja reuma käes.
Minu otsus see teekond ette võtta ei olnud kaalu pärast vaid kolmel põhjusel: tervise nimel, elada kauem ja vb saan täita oma unistuse (saada veel kord emaks) 😊
Paljud mõistavad vb hukka ja arvavad , et maooperatsioon on lihtsaim viis, kuid te eksite see on üks raskemaid ja vaimselt raskeim teekond….seega kõik halvad ja negatiivsed kommentaarid võite endale hoida 🙈
Tuleb üks huvitav ja põnev teekond mu elus! 🤗

Tean, et saan hakkama, sest minu kõrval on need kes tõesti hoolivad ja keda ma saan usaldada! 🙂💞

***

Haiglasse pidin ma siis minema ükspäev varem , olin teadlikult endaga tööd teinud ja ei lasknud endasse ka siis ärevust ega midagi vaid olin üsna rahulik, alguses viidi mind ühte palatisse aga pärast tõsteti ümber kuna vanemal naisterahval kellega palatit jagasin arvati, et on koroona! Seega viidi mind palatisse kus olin siis üksinda, suhtlesin enda lähedastega kes mind siis toetasid toona ja võtsin rahulikult , andsin proovid ja sain info, et olen esimene keda opereeritakse! Mingeid emotsioone otseselt minus ei olnud toona ootasin lihtsalt hommikut- kirjutasin ka valmis hommikuks postituse teksti sellel õhtul!
Hommikul ärgates pidin kohe jalga tõmbama operatsioonisukad- mis mul musta värvi olid – tunne nagu oleks liputaja (mul oli isegi pilt kuskil aga seda vist ei ole kui leian lisan postitusele juurde)…hiiihiiihiii.
Operatsiooni hommikul pidin siis esimese asjana kasutama Microlaxi, et sooled puhtad oleksid ja jäin siis ootama kui öeldakse, läksime! Saabus siis see ärev hetke, tundsin kuidas mu süda peksab (tegi seda sellest, et mu kilpnäärme proovid olid täiega lappes, süda peksis ja keha värises) kuid samas ise olin jumala rahulik- enda arust!😅….. Algas siis sõit operatsiooni blokki, pidin voodis olema pikali kuni voodiga siis sõidutati ühest kohast teise, see veidike oli isegi hirmutav osa aga teadsin, et minuga ei juhtu midagi hullu ja kõik läheb hästi! Jõudsin siis operatsiooni tuppa, sätiti, kohendati, pandi siis kõik paika kirurgi tulekuks – süda peksis nii kõvasti kuigi ise olin jumala rahulik- enda arust- küsis õde, oled närvis jh? Vastasin, et enda arust mitte! Ja algas rohtude manustamine ja Triinu unemaale minek!!!

Ärkasin, siis järelevalve toas või kuidas neid nimetatakse ma ei teagi! Kohe sellel hetkel ajas mind öökima ja ei osanud kuidagi olla, õed muidugi rahustasid ja olid väga toredad seal, ootasin siis hetke kui viiakse tagasi palatisse! Mingil hetkel mõtlesin küll, et mis krt küll inimesel viga on , et vabatahtlikult selle tee endaga ette võtab- need valud, see õla valu, öökimine oehh- see oli jube!
Meeskond Tartu Ülikooli kliinikus oli imeline, igakord kui ma kutsusin olid nad olemas andsid rohtu jne. Selle sama päeva õhtul tekkis ka mulle palavik- kutsusin õe ja ütlesin on nüüd kaks varianti kas mul on palavik või on mul vererõhk laes, sest mu põsed kuumasid ja nägu õhkas! Ja ma ei eksinud- oligi palavik! Kuna olin just paratsetamooli saanud palusin jääd, enda jahutamiseks ja õde selle mulle ka tõi! Kui palatisse muidugi saabusin ei olnud ma seal enam üksinda oli kaks naisterahvast juurde toodud. Esimene opipäev ei olnud minust muidugi asjaajajat seal ja enamus ajast magasin. Andsin ainult kõigile teada, et olen elus ja magan! Vahepeal tehti ka koroona proov arvati, et olen koroonas kuna palavik oli mitu mitu päeva üleval. Haiglas olin muidugi kokku nädala ja selle aja sees käisid mind ka lähedased vaatamas – tädi, isa ja mu parim sõbranna! Isa külas käik oli minu jaoks ootamatu ja väga liigutav! ☺️

Vähesed kes siis enne opi teadsid, et lähen siis tänu nende toele ja julgustus sõnadele tulin ma sellega toime!❤️Aitähh TEILE!
Lõpuks sain siis ka koju ja algas taastumis periood. Esimesed kolm kuud oli siis periood kus raskeid asju tõsta ei tohtinud.  Üldiselt arvan , et mu taastumis periood oli nagu oli- oli valusid oli ja need ei olnud kerged valud- käisin ka nende pärast emos kus olin omajagu aega sees – aga see valu pidigi olema siis tavaline ja paljudel peale operatsiooni! Lisaks sellele ei püsinud ka mingid toidud sees ja oli aeg ajalt välja oksendamist, süda paha ja lihtsalt si*t olla…neid hetki oli oma jagu õnneks nüüd üksikud korrad ette tulnud. Minu õnneks on mu töö mida saan teha ka kodus ja ülemus on super, et lubas mul rahulikult kodus taastuda!
Ütlen ausalt, et tänu oma naabrinaisele kes mind aitas asjade tõstmisel, poekottide tassimisel jne ei kujuta ma ette mida ma teinud oleksin. Ma olen täiega tänulik, et ta mu kõrval oli ja mind sellel ajal väga palju aitas.

Selle aja sisse on ka jäänud siis erinevaid sündmusi, käimisi ja minu imeline suhtlus erilise inimesega minu elu. Ja siit sai ka taas uuesti alguse minu enesearmastuse ja enesearengu teekond! ❤️

Tänaseks on sellest teekonnast möödas täpselt 8 kuud ja minu kaalu number on 67kg. Kogu teekonna algusest on möödas varsti pea kaks aastat ja see aeg on läinud ime kiirelt!

Teekonna algusest (kirurgi vastuvõtul käigust) on kaalukadu 41kg.
Operatsiooni päevast on kaalukadu 33kg.
Kus see kõik minus peidus oli ärge küsige ma ei tea aga oli. 🤷‍♀️

Täna tunnen endas rohkem jõudu, olen enesekindlam, armastan ennast rohkem, ja ma olen vaba sellest keha raskusest ja mu tervis on paranemas – ja see oligi mu eesmärk TERVIS, et selle tee ette võtsin!❤️

Minu põhjused olid operatsioonile minnes:
NR 1. TERVIS:
1. kõrgvererõhk (vabaneda sellest, kuna oli suur risk südamehaiguseni ja kui oled suures kehas siis keha hoiab rõhu kõrgemal)
2. Reumatoidartriit ( et vähendada oma liigeste koormust mida keha rasket keha kandes tegema peab, aeglustada koormust südamele)
3. kilpnääre (Aeglustada veidikene haiguse kulgu, kuna enamasti on see üks kaalu põhjuseid minul)
4. Depressioon (vähendada ja vabaneda sellest)
5. Migreen (vähendada pidevaid peavalusid ja neid vähendada oma elust)
6. oli suur risk haigestuda diabeeti (ja kuna mu ema elas selle haigusega ei soovi ma sinna jõuda)
7. Laste saamine ( 13 aastat ei ole õnnestunud enam neid saada kuigi suur unistus ühel hetkel veel emaks saada on minuga alati olnud. Aga kuna tervis jukerdanud ja rohud ei lubanud siis nii see tee on läinud)
8. Minu keha (vabastada oma keha sellest koormusest mida aastaid kandma pidi ja lasta ta välja sealt suure keha alt).❤️


Ma ei kahetse oma otsust ja seda teed, et selle ette võtsin. Armastan täna oma keha ja jumaldan igat osa selles! Paljud küll kindlasti tahaksid teada milline on see keha seal riiete all kas nahka ripub mis mu keha teeb!  Minu õnneks on mu keha taastunud imeliselt, silmaga märgatavat rippuvat nahka ei ole, kuid teda on! Rippuvat nahka leiab kätelt, jalgadelt, tagumikult ja ka kõhult seda pehmet nahka, kuid mind need osad mind ei häiri armastan oma keha hetkel täpselt sellisena nagu ta on – imeline keha milles olla! ❤️

Suuretöö iseendaga tegin ära just keha armastamise osas tänu 5-päevasele väljakutsele “Saa iseendaga sõbraks”, mis toimus 21.-25.01.2023. Täpsemalt välja kutsest infot leiad SIIT (peagi teen postituse).
Tervise kohapealt olen 25.04 minemas arsti juurde, et täpsemalt lasta üle vaadata kas kõik okei või vajan siiski kuskilt miskit juurde rohtude näolt!

Ja kui sa mõtled, et peaks selle tee ette võtma siis tee seda see on sinu keha ja sinu heaolu nimel tehtav valik!
Mina valisin iseenda heaolu selle tee valides ja ma olen uhke iseenda üle, et selle tee valisin!

Ainuke millega soovitan aktsepteerida ja varakult endas tööd teha on juuste teema, sest juuksed tulevad lahti!
LOE SIIT! 

Ja kui sul on küsimusi, tahad mingit nõu või mida iganes selle kohta küsida siis küsi julgelt. Kui saan olla nõu ja vastusega abiks aitan rõõmuga!

Ma ei väsi jagamast, sest minu eesmärk on jagada ja inspireerida- kui sind hetkel ei inspireeri, siis kedagi kuskil ikka!…
Järgmise lugemiseni….

Armastusega, Triinu! ❤️

Minu suve lemmik kleit.

Enne opile minekut 2022!

error: Sisu on kaitstud !!
Scroll to Top