Lihtsalt õpi MÄRKAMA! ❤️🙏🤍

Lihtsalt õpi MÄRKAMA!  ❤️🙏🤍

Kõigepealt armas lugeja, küsin kas märkasid, et üleeile ei tulnud sinuni ühtegi ideed ja oli vaikus jagamises! Ei märganud siis nüüd märkasid eks! Ei ole hullu, see oli väike äratus sulle märkamise osas! ❤️

Märka enda ümber inimesi, asju, hetki! Tundub lihtne eks iga päev märkame midagi. Tean seda, kuid ma ei mõtlend siin , et märka teiste inimeste asju ja hetki! Vaid sinu iseenda ümber olevaid inimesi, hetki, asju ja elu!

Kõige lihtsam märkamise juures ongi see, et me märkame mida teised teevad, eriti kui nad teevad vigu, hädaldavad, virisevad või no ühesõnaga alati esmalt me märkame seda negatiivset poolt ja halba külge! Või siis näe tal on see, ta ostis selle, ta ostis uue auto, ta võitis bingoga, tal on kõik olemas, tal on hea kaaslane, näe ta tegi kuriteo jne!
Ei armas, see on täiesti vale märkamine mida me siiani oleme harjunud tegema! Kui sa seda märkad siis lihtsalt märka ära haaku nende märkamistega, need on kellegi teise elu kogemused mitte sinu! Lihtsalt märka, kui kellelgi läheb hästi siis tunne lihtsalt rõõmu! See kui sa haakud teiste inimeste õnnega ja hetkega kui neil hästi läheb on sinu enda sisemine kadedus!

Miks see märkamine siis nii raske tegevusena tundub? Just sellepärast armas lugeja, et me ei oska märgata iseennast ja tegelikult enda ümber olevaid inimesi, asju, hetk, enda keha ja ise enda elu!

Ole täna teadlik, võta hetk ning mõtle ja ürita märgata teadlikult enda ümber inimesi, asju, enda keha ja hetki!
Toon sulle nüüd hunniku näiteid ja kirjeldusi kuidas märkamist teadlikult teha!
Usu armas lugeja, see teadlik märkamine iseendas võtab aega kuid selle praktiseerimine ja läbi mõtlemine viib meid rohkem iseendaga rahulolu ja kergusesse! Ja need on kõigest väikesed sammud armastuseni iseendaga!

Toon mõned näited meie keha märkamise osas (ja me saame nii teha terve oma kehaga)!
Näiteks esmalt üks väike osake meist – me märkame kui nina läheb tatiseks, et oi nohu hakkab tulema, oi jään vist haigeks, krt sain külma oeh oeh märkamised eks! Kuid võiksime ju märgata, et mida meie nina iga päev meie jaoks tegelikult teeb tänu ninale ja meie hingamisteedele saame me hingata, hapniku. Ühesõnaga me ei märka kui suurt tööd teeb iga päev meie jaoks see väike nina meie jaoks! Me märkame teda siis kui ta ta tatiseks läheb või kinni on! Meie nina peab meile ise märku andma, et me teda märkaks! Meil on iga päev võimalus ju teda märgata!

Näiteks naisena kuus korra meie päevad/ naistekad siis kaasnev enamasti valuga- nii kui tulevad siis tüüpilise naisena me hakkame oeh jälle päevad, oi valutab ja peidame ennast selle negatiivse märkamise taha! Tõsta käsi kes seda teinud ei oleks! 😅 Selle asemel märka armas naine, mida su keha sinu heaks teeb – märka seda, mida ta sinu jaoks tegelikult täna teeb! Sinu keha on see mis ovuleerib, puhastab ennast ja tunneb valu! Hinda seda, et sul on see võimalus ja su keha töötab selle koha pealt (paljudel naistel ei ole seda võimalust) Hinda ja märka, et sul on see võimalus! Ole teadlik sellest ja märka ning luba tal seda teha sinu heaks! Märka seda , et need valukumad hetked ei kesta tegelikult pikalt (tean ju, et nõustud need ei kesta ju kuuaega.) , märka seda mida sina ise saad teha enda keha jaoks, et tal aidata kergemini seda valu hetke üle elada soojakotiga, valuvaigistiga neid võimalusi on palju kuidas saad ise ennast toetada! Selle asemel, et jääda valusse istuma ja lasta mõistusel ennast ohvrirolli seada (Sa oled ju igakord sellega toimetulnud – usu ja tuled ka igajärgmine kord)! Üks märkamine ka siin mida tihti naistena teeme on, et märkame ja jääme kinni mineviku hetkedesse, et näe mul naistekad valuga jne – kuid märka teadlikult, et tegelikult on meie naistekad iga kuu erinevad ja seda kui mõni kuu meil nad kergemini üle lähevad – seda me isegi ei märka! Huvitav eks, tean et nõustud mingil hetkel minu mõttega! Märka, ole teadlik ja luba enda kehal kogeda seda puhastus protsessi!

Näiteks meie mõistus ehk mõtted (see nüüd usu armas lugeja ajab võibolla sind veidi segadusse, protsessi kuid kindlasti tekitab mingeid emotsioone- kuid hinga sügavalt sisse ja välja! Vajadusel loe mitu korda! Ma jagan lihtsalt oma mõtteid siin.)

Meie mõistus annab meile igapäevaselt miljon mõtet nii positiivseid kui negatiivseid – see on puhas tõestatud fakt! Mõtted tekivad meil  lugedes, kuuldes ja ka lihtsalt meie pähe vanadest uskumustest, harjumustest ja sellest kuidas meid on kasvatatud!
Meie mõistus on siis see mis paneb meid tegutsema, ütlema ja mille põhjal loome me emotsioone.
Meie mõistus kontrollib meid! Küsi endalt korra kas sina juhid oma mõtteid või lased mõtetel juhtida iseennast! (Mina täna tunnistan ja julgen välja öelda, et aastaid juhtisid mõtted mind! Kuid täna olles teadlikum juhin vaikselt juba mina neid ja ei lähe iga mõistuse poolt ette söödetud mõttega kaasa ega haagi neile kõigile enam külge!)
Mida ma selle all mõtlen kohe seletan lähemalt – vähemalt üritan.
Ühesõnaga meie mõistus ütleb meile hommikul aja voodist välja – me teeme seda,
ütleb meile mine tööle (me peame minema tööle)- me teeme seda,
meie mõistus ütleb tee seda tee toda jne ( enamus on meie tahe, enamus on meile sisse kodeeritud PEAD tegema mustrid ja uskumused.) Enamus meie mõtteid on meie iseenda manipulatsioon meie endaga mitte midagi teha näiteks:
mõtled , et tahaks teha trenni / joosta või mis iganes: aga oled sa märganud, et hakkavad tulema ka mõtted, et enne kui lähen panen pesu käima, kuivama, oi see vaja teha , või oi mul ei ole seda trenni asju, oi ilm on kehva, äkki ma ei saa hakkama, äkki ma jõua teha, äkki ma teen liiga, kas mul ikka on seda vaja teha, lisaks veel hunnik mõtteid eks – siin mõtlesingi ma seda õiget märkamist, märka, et need on su iseenda mõistuse manipulatsioon, et seda trenni tegevust edasi lükata! Tuli tuttav ette eks.
Või näiteks toome siin suhte teemat korra sisse, kui meie kaaslane on meiega öelda, lubab ei täida või teeb midagi halba nii öelda me kohe märkame õiendame ja tuleb probleem! Aga kas oled ka sellel hetkel suutnud märgata, et kõik need mõtted mis sinule pähe tulevad on tegelikult sinu enda loodud mõtted , sina ise oled nende mõtete autor! Keegi teine ei pane neid sinu pähe vaid sina ise! ( Näiteks, küll on ikka jobu kuidas ta julges nii teha, mis tal viga on , miks ta teeb minuga nii, jne – tema ei pannud ju tegelikult sinu pähe mõtet et ta on jobu jne, kes pani? JUST).
Oled sa märganud, ka iseenda käitumist nendel hetkedel kui suhtes on kriis või asjad ei lähe nii nagu ootasid! Või, et meie kaaslane on ära talunud meie sõimu, negatiivsed sõnad ja meie ebameeldiva käitumise ja on endiselt meie kõrval! Oled sa märganud, et kui on mingid teemad suhtes siis hakkame halvustama kohe seda inimest, aga me ei märka, et tegelikult ei ole see isik süüdi ega paha mis meid käivitas vaid tema käitumine /tegevus oli see mis tekitas selle olukorra ja ka minu enda käitumine süvendas seda hetke! Oled sa märganud, et kõik need probleemid käitumis ja mõttemustrid mis meile tulevad on meiega kaasas juba enne suhtesse minekut! Usu mind enamus meist ei märka neid asju selle nurga alt ja suhted jooksevadki totaalselt pekki! Sest siin kohal see õige märkamine iseenda mõtete osas on meil puudujäägis! Me ei oska märgata iseenda mõtteid ja iseenda manipulatsiooni – mida meie mõistus meiega teeb ja elame selle teise peal välja! Meie mõistus annab meile mõtte, et teine on süüdi , et iseennast kaitsta! No kes see tahab siis süüdi olla keegi ei taha ju!
See on see ütlus, et mina olin puu otsas kui pauk käis!
Mõistus ütleb kohe tema tegi, tema tegi – aga olgem ausad olukorra / tüli/ probleemi tekkimiseks on ju vaja kahte inimest suhtes! Suhtes ollakse ju ikkagi kahekesi!
(Korra ütlen vaid, märka kes või kust tulevad need mõtted, et mu kaaslane on jobu, teeb mulle haiget, on ikka ahv, on ikka süüdlane mul siin! Aga märkad sa kes neid mõtteid looma hakkab, kes hakkab kohtunikku mängima!, kes hakkab ohvrit mängima! ja düüdistama aind ühte poolt….mõistad!

Märka, et enda mõtete autor looja oled ainult SINA ise, sina ise teed , toodad ja lood oma mõtteid ja annad neile energia ja emotsioonid taha! Ma ei taha öelda, et meil ei ole õigus midagi mõelda , tunda muidugi on kuid märka siin ka iseenda rolli ja hetke kus öelda STOP iseenda mõtete kruttimisel, loomisel! Enamasti me ise teeme sääsest elevandi! Märka seda hetke endas sääske on lihtsam likvideerida kui elevanti kes portselani poes ringi tatsab hävinguga!)

Okei jätame selle suhte teema hetkel nüüd kõrvale! Pole eriline suhteekspert siin! kuid tänaseks olen väga palju teadlikum iseendas ja oma vigadest mida suhetes teinud olen aga nendest mõni teine kord ja postitused!
Üheks mõtete teemaks saan tuua veel näite mida meie mõistus meile teeb on see, et toodab hirmu mõtteid ja korralikult! Aga ta teeb meid selleks, et panna meid mugavustsooni, et me loobuks oma ideedest , mõtetest midagi teha!
Okei eks oligi veidike segane jutt aga märka mida su mõistus teeb! Ole iseenda mõtetes teadlik kas ta üritab sind nüüd takistada –  midagi teha ja panna sind loobuma! Usu kui sa tunned selle mõtte hetkel enda kehas ebamugavust, ärevust või mingit emotsiooni siis see on koht kus su enda mõte üritab sinuga manipuleerida ja loobuma panna sellest hetkest saates signaale kehasse ja mõtetesse!
(toon sulle korra siin enda isikliku näite, kui ma tunnen, et keegi tahab mulle hoolivuse ja hellusega läheneda hakkab mu keha alateadlikult vastu võitlema ja ära lükkama, mu mõistus hakkab kohe tegutsema ja asub kaitsepositsioonile öeldes kaaslasele mida sa teed, kus su käed on, ära tee jne! Mu keha ja mõistus hakkab keelama – sest ta asub ennast kaitsma tema jaoks ohueest( ehk armastuse eest). Keha läheb pingesse ja tahab põgeneda sest ta ei ole kunagi tõelist armastust kogeda saanud ja see on tema jaoks uus! Aga täna olen ma teadlik, et selle taga on see üksindustunne ja mu enda mõtete manipulatsioon mitte lasta lähedale! Aga see ongi märkamise koht, et seda mustrit lõhkuma hakata! Me ei ise keelame endale seda naudingut, õnne ja armastust.).

Aga mõistan mõistus ongi keeruline kuid usu see on kontrollitav, kui sinus on tahe luua muutust! Sa teed selle ära, leiad enda jaoks vajalikud tööriistad! Tuleb osata lahti lasta mineviku pagasist ja tulevikus elamise pagasist- ja elada olevikus ehk hetkes!
(Usu see on tehtav, ka mina kutsun veel tihti ennast tagasi olevikku elama- vana mina on harjunud minevikus ja tulevikus elama! Aga tänu meditatsioonile, joogale ja teadlikuma mina teekonna valides olen ma selleni jõudnud! Ja täna ma tean, et ma ei ole üksi vaid sellel teel käivad tuhanded inimesed! Ja ka sinul on võimalus selleks, juba see, et sa siin loed on väike sammuke sellel teekonnal.)

Aga olgu toon veel ühe näite keha osas siis liigume edasi, muidu ei jõuagi me lõpuni!

Näiteks meie käed me märkame neid alles siis kui sinna tekib mingi haav, või haiget saavad, või valutavad näiteks eks! Aga märkamise all märka kui palju nad sinu heaks iga päev tööd teevad – sa saad tänu neile autoga sõita, kanda- tõsta asju, sättida juukseid , pesta hambaid, teha süüa, pista sööki suhu, teha kas või trenni näiteks tõstes jne eks, katsuda oma telefoni, kas või kui hetkel loed seda telefonis skrollida siin seda teksti alla poole, või kasutada oma käsi telefoni hoidmisel , trükkimisel- okei seda nimekirja võime ju siin tegelt veel pikemaks ajada aga märkad sa nüüd kui palju meie käed meie heaks tegelikult tööd teevad igapäevaselt! Märka kui palju need teevad iga päev sinu jaoks ( hinda seda märkamist, sest paljudel kahjuks meie seas ei ole seda võimalust oma käsi igapäevaselt täies mahus ja ulatuses kasutada!).

Ühesõnaga märka mida su keha sinu jaoks iga päev teeb ja kui palju sa saad tänu oma kehale teha ( Meie kehaosi on palju see mida näeme väljast poolt ja ka see mis on meie sees pool- meie organid märka neid osi ja meie keha kui tervikut)!

 

Toon mõned näited meie ümber olevatest asjadest nüüd kuidas neid märgata tõeliselt!
Näiteks kõik iga päev kasutavad – meie kodu või elukoht kus me elame! enamasti me märkame, et oi vaja koristada siin, või remonti teha, üks või teine asi on puudu ajame taga seda täiuslikkust! Aga tõeline märkamine ongi see hetk kus sa märkad, et sul on kodu kuhu minna, neli seina, aknad ja katus pea kohal olenemata mis sul seal olemas on ja sa tunned ennast seal õnneliku ja täielikus rahulolus! Märkamine, et sul on see võimalus omada oma kodu ja seal olla! Kas või märkamine, et suudad oma lastele pakkuda katust ja kohta kus olla hoolimata sellest mis teil seal on ja mida ei ole ja oskad hinnata seda mis sul on! (Paljudel meie seast ei ole kahjuks võimalik omada oma kodu nii lastel kui täiskasvanutel – lastekodulapsed, kodutud. Siin kohal kindlasti märkasid ja hindad enda kodu olemasolu, kuid kas tõesti selle märkamiseks on meil vahepeal vaja meeldetuletada seda hetke! Kahjuks on, et me oskaks märgata!)

Mhhh teeme korra ühe hingamise vahele!
1. Säti ennast istuma, võid ka seista.
2. Sulge oma silmad
3. Aseta käed oma südamele (parem käsi alla ja vasak peale)
4. Hinga nii sügavalt sisse kui saad ja hinga rahvalikult välja ( tee seda hingamist vähemalt kolm korda!)
Hinda, seda märkamist enda elus! Märka, seda tänulikust, rahulolu ja uhkuse tunnet endas, et lubasid endal märgata ka teise nurga alt!
Mina ainult juhendasin, kuid selle märkamise töö tegid sina enda mõtetes. Aitäh sulle armas, et lubasid ja usaldasid mind saata sind sellel hetkel! Teeme nüüd selle hingamise ära ja siis lähme edasi! 

Näiteks asjadest võtame nüüd autod, bussid, lennukid , rongid ehk kõik millega me liigelda saame- tihti me märkame neid aind siis kui kas vajavad remonti, või bussid, lennukid , rongid hilinevad või nende juhid streigivad või no sellistes olukordades. Kuid oled sa kunagi tõeliselt märganud- kui palju nad meie jaoks täna head teevad ja kui palju meid igapäevaselt aitavad! Tänu neile vahenditele saame me liigelda, reisida punktist A punkti B, meil paljudel on tänu neile vahenditele töökohad – olles nende juhid, remondi mehed, nende ehitajad – või nende müügimehed olles!! Kui palju head teevad ja loovad need vahendid meie tänapäeva ellu!
Ei ole varem nii märkand onju – kuid täna mina oskan märgata ja näha nende vajalikust meie toimivas ühiskonnas!

Näiteks võtame nüüd riided! Me märkame neid poes vaateakendel, teiste seljas või kui nad lagunevad, ei pea vastu, on meile väikesed või suured jne! Kuid me ei märka tihti kui palju nad meile tegelikult annavad ja kui palju meile loovad meeleolu! Küsid mis mõttes eks? No ma küsin vastu miks paned hommikul ennast riidesse kui ärkad! Miks sa ei jookse alasti ringi?
Sest me tahame riidesse panna, no okei me oleme kasvand ju selle teadmisega ja harjumusega, et hommikul tuleb riide panna – beebina/lapsena jooksime ikka ju enamus ajast paljalt ega hoolinud mis meil seljas on!
Märkad sa täna miks sa valisid just need riided mis sul seljas on: märka kas valisid need kuna tunned, ennast mugavalt nendes! Märka, et sokid paned sa jalga kuna su varbad/jalad külmetavad ja tahavad sooja. Märka, et kampsuni/pusa paned sa selga kuna su keha tahab sooja! Märka kui olulised on meie jaoks riided, sest need annavad meile sooja, panevad meid mugavalt tundma, me tunneme nendes ennast seksikalt, turvaliselt, ilusana jne! Märkad!

Ei märkand, kujuta siis nüüd korra ette kui kõik inimesed käiksid nüüd su külas, linnas, või no või kujuta ennast Tartu/Tallinna raekoja platsile kus kõik inimesed käiksid alasti kaasa arvatud sina ise, jalutavad , einestavad ja igapäevaelu toimiks nii sellisena kus meil ei oleks riideid! Tekitab kõhedust ja ebamugavust eks! No just, märkad nüüd mida mõtlesin, et märka enda ümber asju eks! (No ma vähemalt loodan, et märkad!)

Ühesõnaga märka tõeliselt enda ümber olevaid asju mis sul on ja kui palju heaolu, kui palju tänu neile sa saad täna teha ja olla! Kas või märka seda klaasi/topsi kust sa saad täna vett/kohvi/teed juua! kust sa seda jooksid kui sul seda ei oleks?

Toon nüüd mõned näited meie ümber olevatest inimestest ja nende tõelisest märkamisest!
Näiteks esmalt alustan ma iseendaga ehk MINA rollist!! Tihti me märkame kõigepealt iseenda juures kui meil on midagi puudu, või me kehal on midagi viga paks, pekid siin pekid seal, juuksed sassis, punn siin seal jne – oleme ise enda suunas kriitilised ja märkame seda osa enamasti! Kuid usu armas lugeja see ei ole märkamine see on kritiseerimine enda suunas! Märkamine on see kui sa märkad kui palju sa iseenda jaoks täna teed! Märkad oma keha vajadusi, oskad oma keha kuulata, lubad endal kogeda, usaldad iseennast, oled teadlik iseendast ja enda soovidest, vajadustest. Tead oma nõrkusi, vigu , tugevusi ja oskusi! Märkad oma tõelist MINA! Märkad mis teeb talle rõõmu, toob naru, kurbust, viha jne. Märkad, seda kas peidad ennast ainult rõõmu ja positiivsuse taha või lubad endal kogeda kõiki tundeid /emotsioone!
(Mina täna märkan ennast tunduvalt rohkem kui kunagi varem! Märkan kuhu kulutada oma energiat ja kuhu mitte.)

Näiteks meie lapsed me märkame neid kui nad saavad häid hindeid või kui head spordivõistluste tulemused! (Okei on neid kes märkavad ja kes ei märka kuid see ei ole hetkel oluline!) Enamasti märkame neid siis kui nad saavad hakkama lollustega, rumalustega või teevad midagi mis meile ei meeldi. Kuid mõtlen märkamise all tõelist märkamist: Märka, et su ellu on antud selline võimalus kasvatada ja tunda emadus/ isadus rõõmu! Sulle on antud see väike eluke kelle eest vastutada, kellesse süstida armastust, hellust, hoolivust ja lähedust! Märka seda naeru, mõtlematult öeldud komplimente ja märkamisi mida nad sulle räägivad ütlevad! Märka neid hetki kui nad tulevad küsima sinult – JAH JUST SINULT- küsimusi maailma kohta või mingite asjade kohta ( Märka seda hetke, et nad usaldavad just sind ja näevad sind enda mentorina kellelt küsida kuna tema teab!) Märka kuidas sa sellel hetkel oma lapsega käitud- kas lükkad ta eemale, et mis loll küsimus jne vastustega! Või leiad selle hetke ja räägid ja arutled rahulikult oma lapsega hoolimata sellest kui rumalasti ta küsimuse esitas või kui rumal see küsimus oli! Märka kuidas su enda usaldav ja tingimusteta armastuses laps tuleb sinu poole oma mure, küsimuse või sooviga – märka kuidas sina reageerid ja vastad talle! Märka oma last/lapsi, et ta on valinud sinu enda emaks/isaks ja armastab sind tingimusteta, usaldab sind isegi kui sa vahel häält tõstad, pahandad või karistad! Märka oma lapse/lastega vestlusi , hetki mida koos veeta saate! Märka neid kallistusi, paisid ja armastust mis Teie vahel on!
(Mina märkasin sellel nädalal näiteks, et ei ole ammu enam lapse kontsertidel/üritustel käinud ja täna tegime ka vestluse sellel teemal temaga. Ütlesingi, et märkasin seda ja kas ta soovib, et käiksin ja hetkel ta ütles, et ei soovi (ja see on koht kus ma ei tohi solvuda vaid aktsepteerin tema soovi) ning tegime kokkuleppe, et kui ta soovib mind, et tuleksin siis ütleb ja ma tulen. Aga eks see covid tegi siin ilmselt selle mitte käimiste hetked kuna paljudele üritustele ju vanemaid ei lubatud. Aga tänu märkamisele on see koht mida ma soovin muuta juba iseenda ja oma pisikese jaoks! Sest see oli ka üks minu viha koht lapsepõlves mida mina oma vanematele ette heitsin nüüd Antsu saadet vaadates, et ootasin neid aga neid ei tulnud kunagi minu kontserdile – neil oli ju selleks võimalus puudus vaid tahe tulla!)

Näiteks märka inimesi teise nurga alt (mitte nende vigade, apsude osas me kõik oleme omamoodi)
Näiteks lapse isa – märka, et ilma temata(selle meheta) ei oleks su elus su imelist last/lapsi ega seda võimalust olla ema!
Näiteks lapse ema- märka , et ilma temata (selle naiseta) ei oleks su elus su imelist last/ lapsi ega seda võimalust olla isa!
Näiteks su tütar / poeg – märka , et ilma temata ei oleks su elus su imelist lapselast/ lapsi ega seda võimalust olla vanaema!
Näiteks su tütar / poeg – märka , et ilma temata ei oleks su elus su imelist lapselast/ lapsi ega seda võimalust olla vanaisa!
Samamoodi märka oma õdesid vendasid, tänu kellele on sul võimalus olla tädi / onu!
Märka neid inimesi oma elus ja seda võimalust kuuluda perekonda!

Märka enda ümber olnud inimesi kellega oled olnud suhtes või kes on su elust läinud, märka mida nad sulle õpetasid , mida nendega kogesid!

Märka kuidas sa suhtud enda ümber olevatesse inimestesse, kas oled nendega sõbralik, usaldad neid , kuidas on sinu suhtumine nendesse!

Miks see märkamine oluline on, on just sellepärast kuidas sina ise suhtud teistesse näitab seda kuidas suhtud sa iseendasse!
Kui sa oled sõbralik teiste vastu, oled sa sõbralik ka iseenda vastu!
Kui sa oled armastav teiste vastu, oled sa armastav ka iseenda vastu!
Kui sa oled lugupidamatu teiste vastu oled sa lugupidamatu ka iseenda vastu!
Kui sa oled õel teiste vastu oled sa ka õel ise enda vastu!
Kui sa oled kritiseeriv teiste vastu oled sa kritiseeriv ka enda vastu!
Kui sa oled kontrolliv teiste vastu oled sa kontrolliv ka enda vastu!
Kui sa oled kuri teiste vastu oled sa kuri ka enda vastu!
Kui sa oled vihane teiste peale oled sa ka vihane enda peale!
Kui sa vihkad teisi vihkad sa ka iseennast!
Kui sa ei suuda usaldada teisi ei suuda sa ka usaldada iseennast!
Kui sa ei suuda lähedale laste teisi kardad sa lähedale minna ka iseenda tõelise minani!
Kui sa ei suuda seada piire teistele ei sea sa piire ka iseendale!
Kui sa ei väärtusta teisi ei väärtusta sa ka iseennast!
Kui sa valid alati teised ei vali sa iseennast!

Märkad, kuidas vastand ja vastand mõjuvad – kõik on tasakaalus! Seega kõik mida sa pakud iseendale või kuidas sa suhtud iseendasse tuleb armas lugeja sulle ka väljastpoolt! Kui sa ei ole tasakaalus sisemiselt on tasakaalust väljas ka väljaspool olev elu!

(Jagan ka märkamist usaldamise osas! Aastaid ütlesin ma valjult teistele, et mul on raskusi teiste usaldamisega! Kuid see oli minu sisekõne minule endale, et ma ei usalda iseennast! Tänu sellele märkamisele olen ma julgenud olla teatud inimestega enda elus rohkem avatud ja jagada neile endast rohkem vaatenurki kui kunagi varem ja nagu ka Teile armsad lugejad siin! Täna ka ise märgates siis on inimesi mu ümber kes on mu ümber endiselt olemas üle 8 aasta juba ja ma olen julgenud neile ennast rohkem avada ongi see hetk, et ma usaldan iseennast rohkem ja usaldan neile näidata tõelist Mind! Ja see on imeline kogemus endal lubada, usaldada ja olla teadlik!
Ka ükspäev kogesin ma hetke kus mu tuttav ütles mulle, et ma pole sind kunagi sellisena näinud: hirmul, ärevuses, pinges ja segaduses Triinuna – ma vastasin talle, et keegi ei ole mind sellisena näinud olen alati kandnud maski positiivne, naerusuine ja rahulik Triinu! Sellisena olen ma olnud ainult nurga taga siis kui ma üksi olen! Kuid ma usaldasin hetke ja teda, usaldasin teda 100% sellel hetkel ja lubasin tal näha endas ka seda osa! Ja ma ei kahetse minus ei olnud sellel hetkel seda üksildustunde hetke, et ta hülgab mu või midagi sellist! Ma usaldasin tal näha ka minu nõrka külge ja usaldasin endal olla tõeline mina ka teise inimese ees koos oma nõrkustega!)

Kõik armas lugeja nii sisemine kui välimine maailm on omavahel seotud!
Me oleme nagu köielkõndija- leia endas see tasakaal ja sa liigud edasi!

Märkad kui palju on meil elus teadliku märkamist ja mitte teadlikku märkamist!
Mõnusat märkamist ja ärkamist märkamises sulle armas lugeja!

Armastusega Triinu!❤️

#väikestesammudegaarmastuseni❤️ #väikestesammudegaarmastuseni #märkamine #märka

error: Sisu on kaitstud !!
Scroll to Top