On see hea või halb? Näitlemis oskus on päris hea? 🤔

On see hea või halb? Näitlemis oskus on päris hea?

Räägin Teile täna enda tervisest?
Paljud mu lähedased ja tuttava ei tea mu tervise seisust väga midagi. Ega mu peregi õieti ei tea ema ju lännu , vennaga ei suhtle, isaga ei suhtle, vanemale rääkida ei saa kurdab ainult enda haigusi, ainuke kellele oma perest rääkida olen saanud midagi on mu tädi  (sedagi tegin alles täna, sest meil on palju ühist ja teab millest kurdan ja oskab nõu anda).
 Kuna ma olen alati olnud neiu kes ei räägi oma tervisest kui ainult paari sõnaga, ega kurda, ega hädalda ja ei näita välja kui ma valu käes vaevlen. Ja nagu selgub olen valu mitte välja näitamises üsna osav olnud…..Miks ma nii olen näitand või käitunud on ilmselt selles, et ma ei ole soovinud, et inimesed mind haletseksid või nõrgaks peaksid! Olen oma ema, vanaema suust nii palju kuulnud , et näe ma olen haige ma ei saa seda teha või ma ei saa toda teha, haigus haigus tuuakse alati ette, vabanduseks ja põhjuseks! Või no liiga palju hädalamist haiguste tõttu!

Mina jälle pigem panen haigused enda taha, proovin alati teha nii palju kui suudan, isegi siis kui selleks viimaseid energia varusid kasutan. 🙂 Enamasti kõik alati näevad mind naeratava ja energilise Triinuna, kes käib siblib, toimetab!

Näe Teie ees tavaline 32-aastane noor neiu! Esmamulje järgi, ei ütleks, et tal midagi ju viga oleks?

Ma lihtsalt ei näita välja!  

Kuid tänaseks olen ma saanud hulgi diagnoose:
– õietolmu- ja tolmulestaallergia ( aastaringne vesine nohu, silmade sügelus ja silmad vesised, kõige hullem periood märtsi – mai)
– päikeseallergia (tekib nahalööve lähen kärna, kõige hullem aeg kevadine päike kui päike madalal)
– muru mahla allergia  (tekib nahalööve lähen kärna, kokkupuude murdunud muruga , muru niitmisel)
– mineraalainete allergia ( ei saa kasutada paljusid kreeme, kosmeetikat, salve jne) (tekib nahalööve lähen kärna)
– migreen ( tavaliselt põen migreeni hoogu 1-3 korda kuus, oleneb kuust)
kilpnäärme ületalitlus
– kõrgvererõhk (hetkel endiselt annab veel tunda tänu kilpnäärmele)
– reumatoidartriit ehk reuma
nüüd siis lisaks ka maotu ( maooperatsiooni läbinud)

Olen see nädal olnud veidike eemal kuna otsustasin anda oma kehale puhkust ja keskendunud oma tervisele! Olen küll mõtlend, et panen mõtted kirja kuid ei ole olnud seda vunki ja olen hirmudel lasknud ajude vahel tegutseda!
Arvasin, et välja kirjutamine oma lugudest on lihtne hakka aga muudkui pihta ja kirjuta, kuid ei arvestanud sellega, et korraga hunnik plaastreid haavadelt maha tõmmata ei ole just kõige parem idee – ühesõnaga on kogu see kirjutamine on pinnale toonud korraga paljud vanad teemad ja on selline paras virr-varr emotsionaalselt olnud. Olen küll teinud palju märkamisi ja taipamisi juba ka tänu sellele ning mõned mõtted ka kirja pannud, kuid oled unarusse jätnud oma tervise! 

Kuna hetkel on nii nimetatult ka kõrghooaeg allergikute elus kus kõik kohad on tolmu täis ja õitsema mineku periood taimedel siin siis on olnud üsna nohune ja silmi vesistav aeg! Lisaks tervele hunnikute rohtudele lisandus ka siis iga hommikune allergia rohi! Ilma selleta on kahjuks võimatu päeva üle elada, suht keeruline silmad vesistavad, tatti jookseb ja muudkui aevasta!!
Just lugesin sõbrannadele mitu tabla igapäev sööma pean ja neid on siis kokku nüüd 9tk.

See nädal on kõvasti tunda andnud ka mu reumatoidartriit (reuma) haigus ja käed on nõrgad , surisevad, valutavad  ja asjad pudenevad käest, lisaks surevad viimasel ajal mu varbad ära, kogesin ka midagi uut seoses varvastega – üks varvastest kas tõmbas krampi või suri ära (ei oskagi täpselt kirjeldada mida ta tegi kuid kirjeldaks nii, et lakkas töötamast ja vajus lihtsalt ära! 😅). Reuma valu on ka viimasel ajal olnud mu paremas puusa kondis ja see koht on samas tuim ja suriseb (kui aus olla siis ei oskagi kirjeldada). Mingil hetkel oli mu vasak jalg nagu puujalg ja labajalast oli kangestunud ja ei paindunud ilusti kaasa nii nagu tavainimesel. Kuid sellest hoolimata liigun nägu naerul teiste ees ringi ja ei näita seda välja! (Pst! vahepeal sain teada teiselt reumahaigelt, et tegu oli fantoomkrambiga mida ise ei tunne)

Lisan siia väikese võrdluse mida mu varvas siis tegi (sorry ma pediküüri ei ole veel teinud, kui kes oskab vaadata siis ka varvastes on vaikselt näha reumast tingitud luude muutust)
                 Normaalsed varbad!                                               Krambitav varvas                                                         Krambitav varva

See varba lugu oli suht ebameeldiv kogemus, üldse on see reuma teema hetkel minu jaoks keeruline kuna õiget ravi ei ole peale saanud ja rohtusid hetkel ei tarbi! Olen muidugi nüüd uuesti perearsti juurde minemas ja plaan ka sellest täpsemalt rääkida kuna soovin vahetada arsti kes on mul erakliiniku kaudu (mulle tundub, et ta ei süvene minu ravisse nii nagu võiks ja ei kuula mind kui mingitest asjadest räägin.) Ühesõnaga plaan see tee  uuesti ette võtta, et leida õige ravi ja see asi kontrolli alla saada –  kuna vaikselt hakkab tekkima minusse hirm, et mu käed jalad ei taha varsti enam minuga koostööd teha! Ja see on üsna hirmutav mõte- ma tean, et ei tohiks nii mõelda! Aga lihtne on ju öelda, ära mõtle!
Tuleb tegutseda ja tervise eest hoolitseda ja võtta vastutus!

Kilpnäärme ravi on mul hetkel (loodetavasti) ilusti kontrolli alla enne covidi haigus sai kontrollis käidud siis oli asi joone peal aga hetkeseisu ei tea see selgub uuesti 10.05 kui kontrolli minek (aga ilmselt lasen ka perearstil nüüd võtta ka neid proove kuna nagunii juba verd andma lähen).

Kuidas hetkel lood kõrgvererõhuga siis enam ma kahte tabletti päevas võtnud ei ole aind siis kui tunnen, et on kõrge. Aga ka selle raviplaani vaatame perearstiga nüüd teisipäeval üle kui olen tema juurde minemas. 

Tunnistan ka ausalt, et viimasel ajal olen oma tervise jätnud kuidagi tahaplaanile ja rohte, vitamiine söönud kui meelde tuleb. Minu suureks miinuseks on unustamine- ma lihtsalt unustan ära nende miljoni mõtte seas siin kahe kõrva vahel ära rohtusid süüa. Mul on nad kodus teleka kapi peal, kohviaparaadi juures, käekotis isegi telefoni meeldetuletused on pandud, aga ikka jäävad nad aeg ajalt võtmata.

Olin juba perearsti juurde aja kirja pannud, et tahan minna proove andma kuna tunnen, et miskit on kuskilt paigast ära peale seda covidit – olen väsinud, jõuetu viimasel ajal. 

Üleeile kui üle pika aja kõik naised koos olime, olid meil kuidagi tervise jutud ja  küsis üks mu neiudest,
“Kuidas su tervis päriselt täna on?” (alguses ma isegi ehmatasin, sest keegi ole minult kunagi seda küsimust küsinud?)
ja ma vastasin “Tahad ausalt teada, ma vastan, aga enne lubage, et ei heida ette ega praga minuga?” ja ma rääkisin esimest korda elus kellegile ausalt kuidas mu tervis on ja ka tunnistasin neile, et olen ise süüdi kohati selles kuna rohtude osas on nii nagu on.
Aga ma tegelen sellega ja olen minemas uuesti kontrolli, et asjad joonele saada!

Teine märkamine oli jooga tunnis seoses valu peitmisega!
Joogas me võtame siis teatud asendid ja oleme hetke nendes asendites, kui olime ühes asendis siis jooga tunnis ja ma korra sättisin ennast asendist välja ja lihtsalt olin küsis õpetaja: “Kas see asend on minu jaoks liiga lihtne või igav, ühesõnaga ma ei tunne midagi lihastes? “ kuid tegelikult sättisin ma ennast asendist natukene välja just sellepärast, et oli minu jaoks liiga intensiivne ja valulik – aga väljast poolt minu keha näitas välja nagu ma ei tunneks midagi! Nii nägi seda õpetaja minu näost ja hoiakust! Huvitav eks! 

Peale seda mõtlesin ka mingitele hetkedele kui mind tõesti miski on vaevanud ega ma ei näita välja, see ei anna mulle midagi!
Viimane kord kui sõbra juures diivanil oma migreenihoogu põdesin – küsisin ka kas mu näost ei olnud siis näha, et mul pea valutab ja sain kiire vastuse EI!

Mingitel hetkedel kui mul on olnud need söögi iiveldused ehk dumping nagu maotud nimetavad, siis tõmbasin ka pigem lihtsalt vaikseks ja keskendusin hingamisele, ega kõrvalt vaatajad ei saanud arugi, et käisin aeg ajalt ka potti kallistamas!

Miks ma nii käitun või välja näitan, kui aus olla siis ma ei tea! Ilmselt ei taha seda haletsust, näidata ennast nõrgana. Ja ega see ju ei leevenda ega võta ka neid hetki minust ära ju! 🤷

Ju ma siis olen selline, nagu eilegi tuttavale ütlesin, ega ma ei olegi väitnud kunagi, et ma normaalne olen! 😅

Aga täna ma tunne, et on aeg jagada oma tervise seisu ( sellega tunnistan ka iseendale, et pean tegutsema). Tänaseks olen ma ka aktsepteerinud seda osa , et ühel päeval ei pruugi ma ise hakkama saada aga nii kaua kui ma suudan, minus on tahe ja lootus nii kaua ma tegutsen –  ma ei anna alla!

Tervis on ainuke kõige suurem vara mis meil on!
Annan kindlasti märku kuidas teisipäeval arsti juures läks ja mis edasised plaanid on. 🙂

Järgmise lugemiseni,

Armastusega, Triinu! ❤️

Lisan ka Teile siia mõned pildid allergia hetkedest mis lööbed võivad siis tekkida päikesest, murumahlas või valest kreemist tootest mida kasutan! Ja ka siit on tulnud suurt ebakindlust minusse! Loodame, et see aasta oskan paremini ennetada ja ennast hoida. ❤️
Nahalööve mis tekkis vale mineraalaineid sisaldavast kosmeetikast!
Nahalööve ja allergiline reaktsioon mis tekkis põletushaava ravides põletusgeeliga (mis sisaldas teepuuõli), alguses tekkisid väikesed täpikesed nagu esimestel piltidel edasi määras perearst kui ka emos raviks benatne salvi mis tekitas allergia veel suuremaks ja sai mindud erakorralisse nahakliiniku vastuvõttu kus taheti lõpetada haiglaga aga kuna töötasin seal lähedal käisin igapäev sidumas ja sõin kõvasti allergia tablasid!
Nahalööve mis tekib siis päikesest kui murumahla kokkupuutel, täpiline Triinu!
Ärge siis imestage kui Triinu pikkade riietega muru niidab 😅

 

error: Sisu on kaitstud !!
Scroll to Top