Reumatoidartriit (ehk reuma) teekond diagnoosini!

Hei armas,

jagan siis lugu enda teekonnast reumatoidartriit (ehk reuma) diagnoosini!
Alguse sai see siis 2020 aasta lõpp, hakkasin märkama, et pillan asju käest ja see tõesti hakkas mind häirima vaikselt kuigi sai kõvasti naljatatud teiste ees! Lisaks mu labakäed valutasid pidevalt, oli ja on siis endiselt selline ühtlane valu kätes.

Alustasin teekonda kõigepealt perearsti juurde 2020 aasta lõpus ja sealt liikusin edasi neuroloogi juurde kuna käed värisesid ja olid nõrgad aja arstile sain alles 2021 märtsis, ega nagu arst ütles ega enne ei oska midagi öelda kui tuleb pildid teha ja nii siis saatis ta mind kompuutrisse ajupilti tegema. Õnneks sain uuringule üsna kiiresti ja sai siis uuringud tehtud, arst vaatas tulemusi ja õnneks seal suuremaid muutusi kunagi migreeni diagnoosi ajast tehtud piltidest ei olnud, ja midagi kahtlast ei leitud nagu arst ütles ja minu käte värina ja valu põhjust tema ei osakud mulle tookord öelda. Kirjutas mulle ainult Alprazolami ehk xanaxit, kuna mu käed värisesid ikka korralikult siis (nagu aegajalt nüüdki).  Meie vestluse käigus uurisin kas see võib olla ka reumaga seotud kuna meil suguvõsas on see sees!

Soovitas samm edasi võta reumatoloogi juurde ja nii ma siis tegin kõne perearstile uueks saatekirjaks ja kõne Tartu Ülikooli Kliinikumi.
Nagu ikka siis meeletud järjekorrad ja aegasid pakkuda ei olnud ja nii ma siis taas olin sunnitud pöörduma Medita tasulisekliinikumi poole.

Külastasin arsti 19.04.2021 ja nagu ikka tehti vereproovid ja saatis mind kätest röntgenit tegema, juba järgmisel päeval kutsus arst mind enda juurde tagasi ja sealt saingi siis oma diagnoosi, et labakätes on reumast tingitud muutused ja määrati ravi.

Reumatoidartriit (ehk reuma) kohta saad täpsemalt lugeda siit (ei hakka ise välja kirjutama haiguse tutvustusi, sümptomeid):
1) Reumatoidartriit
2) Reumatoidartriit
3) Reumatoidartriit
4) Reumatoidartriit
5) Reumatoidartriit

Raviks määras arst mulle 1 kord õhtul enne magama minekut Plaquenili tableti.
Seda rohtu pean siis võtma igal õhtul piima tootega muidu ei toimivat, kui olen rohu võtnud ei tohi minna sõitma kuna tekitab uimasust!
Selle raviplaaniga oleme siiani jätkand siis.

Lühidalt siis on reuma liigese põletikuline haigus.
Sümptomid mida mina ise tundnud olen selle aja jooksul:
– liigesevalud kätes , puusas ja varvastes
– vahel ka hommikune liigesejäikus
– käepigistus on valulik, eriti kui keegi tugevalt pigistab
– käed on nõrgad
– hommikul jalad vahel astudes valulikud
– vahel on ka jalad, sõrmed paistes

Aga hetkel ütlen, kahjuks rohtusid ei söö ja soovin vahetada arsti kuna mulle tundub, et ta ei süvene minu ravisse nii nagu võiks ja ei kuula mind kui mingitest asjadest räägin.

Olen siis nüüd 25.04 uuesti perearsti juurde minemas ja arutan võimalusi kuna viimasel ajal on kõvasti tunda andnud (reuma) haigus siis  käed on nõrgad , surisevad, valutavad  ja asjad pudenevad käest, lisaks surevad viimasel ajal mu varbad ära, kogesin ka midagi uut siis seoses varvastega – üks varvastest kas tõmbas krampi või suri ära (ei oskagi täpselt kirjeldada mida ta tegi kuid kirjeldaks nii, et lakkas töötamast ja vajus lihtsalt ära! ). Reuma valu on ka viimasel ajal olnud mu paremas puusa kondis ja see koht on samas tuim ja suriseb (kui aus olla siis ei oskagi kirjeldada). Mingil hetkel oli mu vasak jalg nagu puujalg ja labajalast oli kangestunud ja ei paindunud ilusti kaasa nii nagu tavainimesel. Kuid sellest hoolimata liigun nägu naerul teiste ees ringi ja ei näita seda välja!
(Pst! vahepeal sain teada teiselt reumahaigelt, et tegu oli fantoomkrambiga mida ise ei tunne).

Aga jagan kindlasti uudiseid kuidas antud teemal raviplaan jätkub!

Järgmise lugemiseni,

Armastusega, Triinu! ❤️

error: Sisu on kaitstud !!
Scroll to Top